KONST / Litografier / Färglitografi 11391068
nr 1139 1068
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Färglitografi, Karl Axel Pehrson (1921-2005), 316/385, daterad 84, motivet: 62x50
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 23 oktober 2017
kl 19:25:35
22/10 15:27:15
23 okt
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson